Fonmoney
Worldwide remittance and mobile top-up

Na co wydać środki z konta

➜ Przelej pieniądze na polskie konto złotówkowe z zagranicy tutaj!

 

Dzisiaj bardzo interesujący temat, ponieważ każdy z nas miał nieraz problem z nadwyżką środków na koncie. Brzmi to trochę nieprawdopodobnie - problem ze zbyt dużą ilością środków na koncie? Tak, zdarza się, zwłaszcza gdy musimy zasilać konto, bo straci swoją ważność, ponieważ środki z doładowanego konta przepadną. A może ktoś sprezentował nam doładowanie konta w ramach miłego gestu i dlatego dysponujemy dużymi środkami na koncie. Problem niewykorzystanych środków dotyczy zwłaszcza tych osób, które mało dzwonią. Koniecznie trzeba je jakoś spożytkować, nie możemy pozwolić im tak poprostu przepaść! Jest kilka rozwiązań tego problemu.


Doładowanie innego konta

Najprostszym rozwiązaniem będzie przelanie zgromadzonych już środków na inne konto. Na ten temat w następnym poście. Główną wadą tego rozwiązania jest fakt, że możemy przesłać środki jedynie w obrębie tej samej sieci i najczęściej nie więcej niż 20 zł. Jedynie w Simplusie jest inaczej.

A co, jeśli na koncie uzbierało się nawet 100 zł, a tu za kilka dni kończy się termin ważności konta lub od następnego miesiąca chcemy przenieść numer do innej sieci? W przypadku przeniesienia numeru w Orange można przelać na chwilę znajomemu swoje środki, następnie przenieść numer do innej sieci i wrócić. Otrzymamy wtedy rok ważności konta, a środki możemy z powrotem przelać na swoje konto. Orange to niestety jedyna sieć, gdzie taka operacja będzie stosunkowo prosta. Oto kilka innych moich propozycji. Jednak często musimy się pogodzić z faktem, że nie odzyskamy całej kwoty środków.


Wykup dostępu do filmów, ksiażek, gier

Godny polecenia jest zakup audiobooków, piosenek lub gier na autoryzowanych stronach.


Przelew na organizacje, loterie, konkursy

Nadważkę na koncie można przeznaczyć na pomoc różnego rodzaju organizacjom charytatywnym lub schroniskom zwierząt. Można także obstawiać loterie przez sms. Oprócz tego można wysłać sms z rozwiązaniem krzyżówek i mieć nadzieję na wygranie nagrody.


Sprzedaż środów na allegro

Nadwyżkę środków można sprzedać na allegro. Ale jedno jest pewne: nie da się przelać więcej jak 20zł. Więc możemy przelać komuś 20 zł i zostaje jeszcze 80 zł ze 100 zł.


Przelew na konto bankowe

Inną metodą będzie znalezienie serwisu, który za wysłane wiadomości SMS wypłaca na konto bankowe środki, które zalegają na koncie telefonu. Niestety odzyskamy w ten sposób zaledwie część zgromadzonych środków. Jest to mało opłacalne, jednak i tak lepsze od dalszego przepłacania poprzez kolejne doładowania konta.
A może po prostu sięgnąć po telefon i wybrać kolejne numery z książki telefonicznej i zadzwonić do znajomych i rodziny życząc im miłego dnia? Możliwości jest wiele, ważne, aby wybrać choć jeden sposób, aby środki nie przepadły!

A gdy znowu będziesz potrzebował/-a zasilić swój telefon, wtedy najszybciej i najwygodniej uczynisz to w serwisie Fonmoney.

beide produkte

 

➜ Doładuj polski telefon przez internet właśnie tutaj!

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

The technical service is provided by Transpaygo Limited.